Hoppa till sidans innehåll

Halmstad BTK V35 Halland div 1 samt Div 4-7 och Ungdomsserierna

V-35 Halland, Div. 1 Halmstad BTK
Tobias Hansson (slutat) Simon Karlsson, Mikael Persson, Peter Larsson, Peter Johansson (inte på bild)

v35

Klicka här! för matcher, tabell och resultat

-

Division 4 Halmstad BTK E1: 
Peter Larsson, Mikael Persson, Simon Karlsson och Peter Johansson 

Lagledare Peter Larsson

-

Halmstad BTK C Damer Div 2 damer S

tjejer yngre

Anges Svensson, Wilma Toren, Tuva Oredsson och Alicia Franzén

Lagledare Anna Oredsson

Klicka här för att se tabellen, resultaten och kommande matcher

-

Div 3 herrar SSSV

Halmstad BTK D1

Aston Jacobsson, Johan Lisselgård, Isak Alfredsson, Emil Johnsson, Sebastian Lundahl.

Lagledare Anders Snygg

Halmstad BTK D2

Jimmy Björkman, Andreas Lindgren, Linus Sundqvist, Albin Svensson

Lagledare Lars Holmqvist/Hans Nilsson

 

Klicka här för att se tabellen, resultaten och kommande matcher

-

Div. 4 Södra Halland

Halmstad BTK E

Simon Karlsson, Peter Larsson, Fredrik Berner, Vakant
Lagledare Lars Holmqvist

Klicka här för att komma till resulatten, tabellen och kommande matcher

-

Halmstad BTK F Div. 5 Södra Halland

Filip Lundén, Emil Kozlowski,  Kenny Fu, Mattias Lisselgård

Lagledare: Mattias Lisselgård

Klicka här för att komma till tabellen, resultaten och kommande matcher

-

Div. 6 Halland

Halmstad BTK G1: Albin Ahlnér, Ludwig Andersson, Otto Wahlbeck, Felix Wärnestål

Halmstad BTK G2: Elias Andersson, Axel Johannson, Oliver Rosén

Lagledare: Lars Holmqvist

Klicka här! för att komma till matcherna och resultaten

-

Div. 7 Halland

Halmstad BTK H1

Arne Andersson, Kent Johansson, Christer C. Jan Johansson, Vakant

Halmstad BTK H2

Ulf Beckman, Hai Nguyen, Lars Brunkstedt, Lars Homqvist, Mikael Dekker

Klicka här! för att komma till tabellen och resultaten

-

Ungdomsserierna

 

HBTK lag 1 Södra H. , 600-799 Poäng

 

Albin Ahlnér
Ludwig Andersson
Otto Wahlbeck
Felix Wärnestål

 

HBTK lag 2 Södra H. , 600-799 Poäng

 

Max Karlsson
Elliot Jönsson
Viggo Gunnesgård
Dennis Nilsson

 

HBTK lag 3 Södra H. , 400-599 Poäng

 

Maximilian Reutman
Lukas Magnusson
Hugo Lando
Alfred Majberger
Simon Bengtsson

 

HBTK lag 4 Södra H. , 300-399 Poäng

 

Isak Ordrup
Adam Johansson
Emil Kjellberg

 

HBTK lag 5 Södra H. , 400-599 Poäng

 

Fanny Backlund
William Abrahamsson
Love Hjelm
Liam Ek

 

HBTK lag 6 Södra H. , 300-399 Poäng

Lukas Valsted
Sam Käck
Sigge Bergqvist
William Erlandsson

 

HBTK lag 7 Södra H. , 300-399 Poäng

 

Elias Selvarajah De Koning
Viggo Ragnarsson
Tim Stierna
Jacob Barkstedt
Ludvig Ek

 

HBTK lag 8 Södra H. , 300-399 Poäng

 

Albin Wiström
Milton Erlandsson
Neo Nilsson

 

HBTK lag 9 Södra H. , 600-799 Poäng

 

Emil Tönnerheden
Måns Tönnerheden
Liam Appelquist
Jonathan Ljungqvist
Malte Kristianssen

 

HBTK lag 10 2-Mannalag, Halland

Emilija Bogdanovic
Linnea Sand
Annie Sand

-

Lycka till alla!

Nyheter

Nyheter

Postadress:
Halmstad BTK - Bordtennis
Kansliet, Växjövägen 11
30244 Halmstad

Kontakt:
Tel: 0706-12 09 13
E-post: This is a mailto link